Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Yaşam Nisan 16, 2016
1.941 views

ucak-bileti

Seyahatseverlerin yaşamını basitleştiren Skyscanner, bilet almadan birkaç ay evvel incelemeye başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük ehemmiyet taşıdığını vurguluyor. Türkiye çapında uçuş tarihini eskiden planlayan seyahatseverler, Skyscanner’ın “fiyat alarmı” özelliği yardımıyla takip ettikleri uçak bgönderinin fiyat farklılığınden hemen haberdar olup müsait fiyata seyahat edebiliyor.

Skyscanner Türkiye Piyasalama Müdürü Murat Özkök; “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporumuzla seyahatseverlerin yaşamını kolaylaştırmaya devam etmekteuz. Türkiye’deki seyahatseverler, seyahatten ortalama 6-8 hafta evvel rezervasyon yapıyor, yalnız raporumuzda da bildirdiğimiz gibi seyahatseverler seyahatten ortalama 20 hafta evvel rezervasyon yaparak aşağı yukarı %14 tasarruf edebiliyorlar. Türk seyahatseverler “son dakikacılık” özelliklerini hala devam ettirseler de, genç popülasyon ve teknolojinin yaşamımıza girmesiyle, bu özelliğin de değiştiğini söyleyebiliriz.”

Rezervasyon için “Şubat” İdeal ay

Türkiye çapında uçak bgönderini 20 hafta evveln alarak ortalama %14 tasarruf etmek olası. Hem de seyahatseverler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından faydalanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha düşük ödeyebilir.

Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için ise Şubat, İdeal ay. Bu ayda, seyahatseverler aşağı yukarı %16 tasarruf edebilir. Hem de “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, Şubat ayından sonra İdeal aylar sırayla; Ocak, Kasım ve Aralık. Seyahat etmek için en tanınmış olan yaz sezonunda Ağustos, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında uçak fiyatlarının daha yüksek olması nedeniyle yaz tatili için Haziran ayını değerlendirmek seyahatseverlerin tasarruf etmesini sağlıyor.

Seyahat planlarını eskiden gerçeklştirmeyi tercih eden seyahatseverler için düşük maliyetli havayolları daha müsait fiyatlar sunabilir. Düşük maliyetli havayollarında biletler seyahat tarihinden 20 hafta evvel alındığında aşağı yukarı % 19 tasarruf edilebilirken, THY veya Lufthansa gibi tanımali havayollarında İdeal fiyatlı biletler aşağı yukarı 12 hafta evvel bulunabiliyor.

Yurtdışı Seyahatlerinde Biletlerinizi 4 Ay Önceden Rezervasyon Yaptırın!

Skyscanner’ın Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar raporuna göre, bilhassa vatandışı planlarını 4 ay evveln düzenlemek tasarruf etmeyi sağlıyor. Türkiye’den Rusya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya uçuşlarda İdeal fiyatlar için seyahat tarihinden 20 hafta evvel rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Hem de Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere uçuştan 16 ile 19 hafta arasında rezervasyon gerçekleştirmek, yüzde 20 üstünde tasarruf ettirebiliyor. İspanya’ya ise; Ocak ayında seyahat ederek yüzde 24 tasarruf sağlamak olası. En müsait aya karar veren seyahatseverler, daha da çok tasarruf için Skyscanner’ın bütün ay özelliğini kullanarak, o ay içindeki en ucuz uçak bgönderini basitçe görüntüleyebilir.

En Uygun Fiyatları “Fiyat Alarmı” ile Takip Edin!

Seyahatseverlerin yaşamını basitleştiren Skyscanner, bilet almadan birkaç ay evvel incelemeye başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük ehemmiyet taşıdığını vurguluyor. Skyscanner’ın “fiyat alarmı” özelliği yardımıyla seyahatseverler takip ettikleri uçak bgönderinin fiyat farklılığınden hemen haberdar olup müsait fiyata seyahat edebiliyor. Kullanıcılar seyahat etmek istedikleri destinasyonu ve tarihi kaydederek, Skyscanner üstünden fiyat alarmı kurabiliyor ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta ya da mobil program yolu ile hemen haberdar olabiliyor.

Kaynak:
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Ümraniye Rent A Car Ekim 20, 2016

    Çok sık seyahet edenler için gerçekten çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Erken rezervasyon ile tasarruf gerçekten harika 🙂

İlginizi Çekebilir
Christian Bale, Ferrari’yi oynayacak

Christian Bale, Ferrari’yi oynayacak

Ağustos 24, 2015
1.882 views
Ukraynalı Barbie’nin Makyajsız Hali!

Ukraynalı Barbie’nin Makyajsız Hali!

Haziran 5, 2015
3.455 views
Bunlar da var!
Antalya’da gezilecek yerler listesi

Antalya’da gezilecek yerler listesi

Mayıs 20, 2015
41.230 views
Mısır piramitlerinin gizemi

Mısır piramitlerinin gizemi

Nisan 27, 2015
2.044 views
Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Aralık 3, 2017
2.570 views
Gezegenin en iyi 10 filmi

Gezegenin en iyi 10 filmi

Haziran 18, 2015
4.184 views
Çengelköy adı nereden geliyor?

Çengelköy adı nereden geliyor?

Mayıs 13, 2015
3.562 views