Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Yaşam Nisan 16, 2016
1.842 views

ucak-bileti

Seyahatseverlerin yaşamını basitleştiren Skyscanner, bilet almadan birkaç ay evvel incelemeye başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük ehemmiyet taşıdığını vurguluyor. Türkiye çapında uçuş tarihini eskiden planlayan seyahatseverler, Skyscanner’ın “fiyat alarmı” özelliği yardımıyla takip ettikleri uçak bgönderinin fiyat farklılığınden hemen haberdar olup müsait fiyata seyahat edebiliyor.

Skyscanner Türkiye Piyasalama Müdürü Murat Özkök; “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporumuzla seyahatseverlerin yaşamını kolaylaştırmaya devam etmekteuz. Türkiye’deki seyahatseverler, seyahatten ortalama 6-8 hafta evvel rezervasyon yapıyor, yalnız raporumuzda da bildirdiğimiz gibi seyahatseverler seyahatten ortalama 20 hafta evvel rezervasyon yaparak aşağı yukarı %14 tasarruf edebiliyorlar. Türk seyahatseverler “son dakikacılık” özelliklerini hala devam ettirseler de, genç popülasyon ve teknolojinin yaşamımıza girmesiyle, bu özelliğin de değiştiğini söyleyebiliriz.”

Rezervasyon için “Şubat” İdeal ay

Türkiye çapında uçak bgönderini 20 hafta evveln alarak ortalama %14 tasarruf etmek olası. Hem de seyahatseverler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından faydalanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha düşük ödeyebilir.

Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için ise Şubat, İdeal ay. Bu ayda, seyahatseverler aşağı yukarı %16 tasarruf edebilir. Hem de “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, Şubat ayından sonra İdeal aylar sırayla; Ocak, Kasım ve Aralık. Seyahat etmek için en tanınmış olan yaz sezonunda Ağustos, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında uçak fiyatlarının daha yüksek olması nedeniyle yaz tatili için Haziran ayını değerlendirmek seyahatseverlerin tasarruf etmesini sağlıyor.

Seyahat planlarını eskiden gerçeklştirmeyi tercih eden seyahatseverler için düşük maliyetli havayolları daha müsait fiyatlar sunabilir. Düşük maliyetli havayollarında biletler seyahat tarihinden 20 hafta evvel alındığında aşağı yukarı % 19 tasarruf edilebilirken, THY veya Lufthansa gibi tanımali havayollarında İdeal fiyatlı biletler aşağı yukarı 12 hafta evvel bulunabiliyor.

Yurtdışı Seyahatlerinde Biletlerinizi 4 Ay Önceden Rezervasyon Yaptırın!

Skyscanner’ın Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar raporuna göre, bilhassa vatandışı planlarını 4 ay evveln düzenlemek tasarruf etmeyi sağlıyor. Türkiye’den Rusya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya uçuşlarda İdeal fiyatlar için seyahat tarihinden 20 hafta evvel rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Hem de Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere uçuştan 16 ile 19 hafta arasında rezervasyon gerçekleştirmek, yüzde 20 üstünde tasarruf ettirebiliyor. İspanya’ya ise; Ocak ayında seyahat ederek yüzde 24 tasarruf sağlamak olası. En müsait aya karar veren seyahatseverler, daha da çok tasarruf için Skyscanner’ın bütün ay özelliğini kullanarak, o ay içindeki en ucuz uçak bgönderini basitçe görüntüleyebilir.

En Uygun Fiyatları “Fiyat Alarmı” ile Takip Edin!

Seyahatseverlerin yaşamını basitleştiren Skyscanner, bilet almadan birkaç ay evvel incelemeye başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük ehemmiyet taşıdığını vurguluyor. Skyscanner’ın “fiyat alarmı” özelliği yardımıyla seyahatseverler takip ettikleri uçak bgönderinin fiyat farklılığınden hemen haberdar olup müsait fiyata seyahat edebiliyor. Kullanıcılar seyahat etmek istedikleri destinasyonu ve tarihi kaydederek, Skyscanner üstünden fiyat alarmı kurabiliyor ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta ya da mobil program yolu ile hemen haberdar olabiliyor.

Kaynak:
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Ümraniye Rent A Car Ekim 20, 2016

    Çok sık seyahet edenler için gerçekten çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Erken rezervasyon ile tasarruf gerçekten harika 🙂

İlginizi Çekebilir
Christian Bale, Ferrari’yi oynayacak

Christian Bale, Ferrari’yi oynayacak

Ağustos 24, 2015
1.794 views
Ukraynalı Barbie’nin Makyajsız Hali!

Ukraynalı Barbie’nin Makyajsız Hali!

Haziran 5, 2015
3.325 views
Bunlar da var!
Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Haziran 23, 2017
4.781 views
Japonya’ya nasıl gidilir? Vize istiyor mu?

Japonya’ya nasıl gidilir? Vize istiyor mu?

Haziran 15, 2015
14.942 views
Newada çöllerindeki esrarengiz uçaklar

Newada çöllerindeki esrarengiz uçaklar

Mayıs 5, 2015
2.198 views
Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Temmuz 21, 2017
2.237 views
En iyi korku filmi hangisi? İşte liste

En iyi korku filmi hangisi? İşte liste

Haziran 19, 2015
5.482 views
İstanbul Alibeyköy adı nereden geliyor?

İstanbul Alibeyköy adı nereden geliyor?

Mayıs 12, 2015
4.012 views