Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Türk Piramitlerinin Sırrı! İşte o fotoğraf

İlginç yapılar Nisan 29, 2015
1.912 views

Türk piramitleri… Kimine göre tamamen hayal, kimine göre ise Çin devletinin kasıtlı olarak saklamaya çalıştığı 6 bin yıllık büyük sır. Peki nereden çıkıyor bu iddialar? Gerçekten böyle bir şey var mı? Gelin Çin’deki Türk piramitleri iddiasını beraber inceleyelim.

Çin’deki Türk Piramitleri iddiası ne zaman ortaya atıldı?

Türk Piramitleri, ilk dega 2. Dünya savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussan tarafından rapor edildi. Pilot Hindistan’dan Chungking’e erzak taşıyordu ve birden radarlara ilginç bir anons geçti. Pilot kireç taşından yapıldıklarını tahmin ettiği piramite benzer beyaz yapılar gördüğünü söyledi. Böylece bir anda konunun meraklısı bilim adamları araştırmalarını başlattılar.

Hartwig Hausdorf isimli Alman araştırmacı yazar, bu iddialar ve söylentiler üzerine bölgeyi bizzat ziyaret etti. Bölgeye yaklaştırılmayan yazar fotoğraflarını malesef uçaktan çekebildi. Bu fotoğraflarda pek detay belli olmuyor. Hausdorf 1954 yılında yazısını ve fotoğrafları yayınladı. Yazıda piramitlerin Türklerin yaşadığı bölgede olduğunu ve onlar tarafından inşa edilmiş olabileceğini söyledi. Ayrıca mumya kalıntıları da bulduğunu fakat bunun kesin bir delil olamayacağını da yazısına ekledi.

Daha sonra ne oldu dersiniz? Çin, bölgede arkeolojik çalışma yapılmasını yasakladı ve bölgeye yabancı giriş çıkışını yasakladı. İlginç…

Harwig Hausdorf’un çektiği fotoğraflardan biri

piramide_china08_02

Türk Bakandan Türk Piramitleri açıklaması

Daha sonra çok ilginç bir olay yaşandı. Bir TV programına katılan eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, “1984 yılında Çin’i ziyaret ettiğini, orada eski Mısır medeniyetinden daha ileri tekniklerle yapılmış mumyalar gördüğünü” ifade etti.

Bakanın konu ile ilgili söylediklerinin tamamı şöyle:

“1984 yılında ben Çin’i ziyaret ettim, Çin’i ziyaretim sırasında Turfan’a götürdüler. İlk defa Turfan’a giden Türk heyetinin mensubu olmakla da gerçekten gurur duyuyorum. Orada bizi gezdirirken mumya bulduklarını söylediler ve biz mumyaları gördük. O gördüğümüz mumyaların Mısır’da ki mumyalardan çok farklı olduğunu ifade ettiler, yani teknoloji olarak, yapımı olarak Mısır’da ki mumyaların önünde olduğunu.

Daha sonra aradan yıllar geçti, bir televizyon kanalında bu konun tartışılmakta olduğunu gördüm. Gerçekten bilimsel olarak, gidilmiş, Mısır mumyalarıyla Turfan’daki mumyalar arasında bir kıyaslama yapılıyor. Bu kıyaslamada, Turfan mumyalarının. Ben orada kadın mumyaları gördüm, çocuk mumyaları gördüm, erkek mumyaları gördüm, farklı şeylerden. Ve o sırada, hatta bir tanesinde yeterince koruma yapılmamış, bozulmaya başlamıştı müzede gördük onları.Bu mumyalardaki üstünlüğü bilim adamları ortaya koymaya başladılar. Bilim adamlarının ortaya koydukları bir gerçek var ki, ilk defa mumya kültürünün Türkler’den geliştiği ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ben şimdi iştirak ediyorum. Yani ben bilim adamı değilim, ama bizim bilim adamlarımızın bu olayın üzerine ciddiyetle eğilmeleri gerekiyor. Eğer Mısır’da ki mumya kültürü olduysa, varsa geçmişte, onun etrafında da bir kültürün olması lazım. Mısırın etrafında mumya kültürüyle ilgili herhangi bir şey yok. Afrika öbür taraf, bu tarafta da yine böyle bir kültür yok. Dolayısıyla, Orta Asya’dan o bölgeye giden Türkler’in varlığı söz konusu olabilir.

Ben bir katkıda bulunmak istiyorum bu mumyalar konusunda Urumçi mumyalarını söz konusu etmiştir, tabii ki çok önemli. Bakın, buradaki Urumçi’de teşhir edilen mumyalardan ilk birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 1000, yani günümüzden 3000 yıllık. Bir başkası gene 1600, en yaşlı olarak da işte bu “Lolan” denilen bayan mumyası var, Doğum’dan önce 2000 bu, yani 4000. Şimdi en büyük özelliği iç organlarının çıkartılmamış olması. Başka ?. Şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olması… İleri teknolojide bir mumyalama sistemi öyledir, uygulanmıştır. Dahası, bir mumyanın üzerinde ameliyat izi var, at kılıyla dikilmiş. Amerika doktorların tespiti, dünyada ilk ameliyat veya operasyonlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Dahası var; burada kumaş ekose ve boyalı ve Doğum’dan önce 2000′i konuşuyoruz, günümüzden 4000 sene öncesini konuşuyoruz.”

Türk Piramitlerinin içinde ne var?

İçeri girdiğini iddia eden birkaç araştırmacı var. Bir çoğu adını açıklamıyor çünkü bu Çin kanunlarına göre yasadışı. Bölgeye girişin yasaklandığını söylemiştik. Türk Piramitlerinin içine girdiğini iddia eden araştırmacılar, içeride büyük bir ay yıldız olduğunu, çocuklardan ve büyük birkaç insanın mumyası olduğunu söylüyor. Ayrıca bir mumyanın üzerinde boynuzlu bir miğfer takmış bir kral kabartması olduğunu, bunun da Oğuz Kağan olduğunu iddia ediyorlar. Kabartmanın hemen altında yatan mumyanın da Oğuz Kağan olabileceğini iddia ediyorlar.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Haziran 23, 2017
4.341 views
Peri Bacaları efsanesi

Peri Bacaları efsanesi

Nisan 16, 2016
6.243 views
Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Ağustos 5, 2015
11.856 views
Mimar Sinan’ın büyük sırrı

Mimar Sinan’ın büyük sırrı

Haziran 18, 2015
17.605 views
Kremlin Sarayı zannedilen katedral!

Kremlin Sarayı zannedilen katedral!

Mayıs 20, 2015
4.597 views
Yazarımız olmak ister misiniz?

Yazarımız olmak ister misiniz?

Mayıs 12, 2015
2.209 views
Bunlar da var!
Urfa Balıklı Göl Efsanesi

Urfa Balıklı Göl Efsanesi

Mayıs 3, 2015
4.122 views
Yazarımız olmak ister misiniz?

Yazarımız olmak ister misiniz?

Mayıs 12, 2015
2.209 views
Ramazan bayramında Paris tatili nasıl olur?

Ramazan bayramında Paris tatili nasıl olur?

Haziran 26, 2015
2.724 views
Körler ülkesi Kadıköy!

Körler ülkesi Kadıköy!

Mayıs 13, 2015
4.450 views
Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Temmuz 22, 2015
12.253 views
Dünyanın En Meşhur 20 Antik Alanı

Dünyanın En Meşhur 20 Antik Alanı

Haziran 26, 2015
1.865 views