Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Ramazan bayramında Paris tatili nasıl olur?

İlginç Yerler Haziran 26, 2015
2.623 views

17 Temmuzda başlayıp dört aktarılma sürecek olan Şeker Bayramı ’nda adamakıllı bir dinlence hayalinizi süslüyorsa, bu alay kendinizi şımartıp keyifli benzeri elverişsiz dışı turuna çıkı. Pop yetersiz dışı turları beyninde vadi kayran Paris, evire çevire tıpkı seçme olabilir. Işte bayramda Paris ’i seçmeniz için 7 bozukluk…

1.Eiffel Kulesi ’hangi çıkıp şehri tepeden izlemek

Paris ’mağara simgelerinden biri olan Eyfel Kulesi, şehrin yetişkin manzarasını tepeden seyredebileceğiniz etraflı bire bir nokta. Dünyanın dört bir yanından turistlerin akış ettiği kuleye çıkıp bu katlanılamaz deneyimi sizde yaşamalısınız.

Eifell Kulesi

 

2.Louvre Müzesi ’nde Sanatla bir olmak

Paris ’in yeryüzü gözde yapılarından biri olan Louvre Müzesi, şehre gidenlerin katiyetle görmesi müstelzim bire bir meydan. 60.600 metrekarelik ayrımsız alanda varlıklı koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzede Antik Darı objeleri, Yakın Doğu parçaları, Palikarya ve Hak Dini eserleri üzere Avrupa laf tarihinin binlerce kocaman eserini görme şansına erişebilirsiniz. Müze ’nin sunu nazik yıldızı ise Mona Lisa tablosu. Hem bu benzersiz eseri hem birlikte müzenin alaylı atmosferini solumak için Louvre Müzesi sizi bekliyor.

Louvre-Muzesi2

 

3. Champ-Elysees ’nin altını üstüne getirmek

Paris ’in en popüler caddelerinden Champs-Elysees, (Hani Şanzelize diyoruz ya işte orası) Ramazan bayramı tatilinde alışverişin tadını çıkarmanız için benzeri bulunmaz bir fırsat sunuyor. Dünyaca ünlü mağazaların, kafe, sinema ve eğlence mekanlarının bulunduğu bu renkli caddede, sevinçli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Gündüzleri aynı mağazadan diğerine geçe, akşamları bölgedeki şeb kulüplerinde eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz.

Nature-Capitale-Champs-Elysees

 

4.Sacre Coeur ’un anıtsal güzelliğine şahitlik etmek

Sacre Coeur, camiyi andıran kubbesiyle görenleri büyülüyor. İçerisindeki devasa freskleri, vitrayları, heykel ve tabloları görüp üstelik hayran olacaksınız.

SacreCoeurLarge

5.Sein Nehri ’nde bölge turuna çıkmak

Şehrin en güzel simgelerinden biri olan Sen Nehri, geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle görülmeye değer. Sen Nehri ’nde yapılan tekne turlarından birine katılarak nehrin üzerinde şehrin güzelliklerini seyretmenin keyfine varabilirsiniz. Hele akşamları büyüleyici bir hava sizi bekliyor.

Seine-Koprusu-Paris

6.Paris Disneyland ’da eğlenceye doymak 

Dünyanın en ferah tema parklarının beyni kabul edilen Disneyland,  Paris ’te canlılık denilince ilk akla gelen duraklardan. Yediden yetmişe herkesin gözdesi olan bu harikalar diyarı, özellikle bayramda çocuğuyla tatile gidecek olanların tercihi olabilir. Disney ’in kahramanları ortada masalımsı benzeri dünyada unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz.  Adventureland, fatasyland, discoveryland ve frontierland kendisine 4 bölümden oluşan parkta gelişigüzel yaşa hitap eden oyunlar var. Yetişkinler Pirates of the Caribbean, Indiana Jones, Space mountain gibi oyunlarla coşkulu anlar yaşarken, ufaklıklar “kapik sürme a small world” ile dünya turuna çıkabilir.

 

n013047_2019may13_sleeping-beauty-castle_900x360

 

7.Aşıklar Köprüsü ’nde aşkınızı kilitleyin

Paris ’i aşk kızılı kılan şeylerden biri bile Aşıklar Köprüsü ’dür. Aşıkların köprüye kilit takıp aşklarının bir ömür boyu sürmesini diledikleri bu köprü, bugüne kadar asılmış rengarenk kilitlerle inanılmaz bir görüntü sunuyor. Siz dahi aşkınız sonsuza dek sürsün istiyorsanız, bu sevinçli geleneğin bire bir parçası olabilirsiniz.

aşıklar-köprüsü

Kaynak: Gezegenigez
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çengelköy adı nereden geliyor?

Çengelköy adı nereden geliyor?

Mayıs 13, 2015
2.758 views
İstanbul’un Yaz Gezi Rehberi

İstanbul’un Yaz Gezi Rehberi

Haziran 26, 2015
1.736 views
Marmaris: Yeşil ve Mavinin kavuştuğu şehir

Marmaris: Yeşil ve Mavinin kavuştuğu şehir

Haziran 18, 2015
8.418 views
Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Temmuz 22, 2015
12.837 views
Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Temmuz 25, 2017
1.287 views
Yazarımız olmak ister misiniz?

Yazarımız olmak ister misiniz?

Mayıs 12, 2015
2.134 views
İstanbul’un isimden yana en bahtsız semti

İstanbul’un isimden yana en bahtsız semti

Mayıs 12, 2015
1.969 views