Ukrayna’ya nasıl gidilir? Ukrayna Vize kalktı mı?

İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler Gezi Rehberi

Bodrumda Lahmacun fiyatına yurt dışı tatili mümkün!

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Nazilerin Antartika’daki gizli üssü!

İlginç yapılar Mayıs 3, 2015
4.349 views

hitler

Dünyada hakkında en çok spekülasyon yapılan insanları listeleseler sanırım bu listenin en başında Hitler gelir. Hakkında o kadar çok ilginç iddia var ki adamın uzaylı olduğunu iddia edenler bile var.

Ama bu sefer konumuz biraz uçuk gibi görünse de şuan resmi olarak da araştırılan ve ciddi bir konu. Hitlerin 1940’larda inşa ettiği düşünülen Antartika buzullarının içindeki gizli bir üs… Hatta o üssün hala aktif olduğunu düşünenler bile var. İsterseniz ilk önce iddialardan, efsanelerden biraz bahsedelim. Sonra da şuan yapılan araştırmalar ne durumda ona bakalım.

lake-vostok-drilling_2

Hitler’in Antartika’daki gizli üssü iddiası

Teoriye göre Nazi Almanyası ikinci dünya savaşının sonlarına doğru, yani 1940-1945 arasında Antartika’da gizli bir üs kurmayı başardı. Bu üs buzulların altında ve gerçekten ulaşılamaz bir konumdaydı. Bu iddia sahiplerinin en büyük dayanağı ise Alman Deniz Kuvvetleri Komutanı Karl Dönitz’in 1943’te yapığı bir açıklama. Aynen şöyle diyor Dönitz: “Denizaltı filomuz Führer (Adolf Hitler) için dünyanın diğer ucunda aşılmaz bir kale inşa ettikleri için gurur duyuyorlar”

Bu açıklamada kilit bir nokta var! Führer için. Yani Nazi Almanyası için vs değil. Yani Hitlerin şahsına yapılmış bir üsten bahsediliyor. Hatta şöyle bir resmi kayıt da bulunuyor. Hitler intihar ettikten kısa bir süre sonra Almanya karasularından çıkan bir grup denizaltı Antartika tarafına yaklaşınca radarlardan çıkıyor.

Hitler intihar etmedi mi?

Bazı iddia sahipleri Hitler’in intihar etmediğini kaçtığını ve daha sonra da arjantin’de yaşadığını söylüyor. Bununla ilgili internette bir sürü kaynak bulabilirsiniz. Bazıları da intihar ettiğini ama sevgilisiyle Hitler’in DNA’larının alınarak Antartika’daki bu üsse kaçırıldığını söyleyenler de var.

Hitler gerçekten insan klonlama işleriyle ilgilenirdi. Belki de takipçileri onun DNA’larını alarak burada klonlamayı düşünmüş olabilir. Belki de başarmışlardır kim bilir!?

Bu iddialar ne zaman ortaya çıktı?

Rusya ikinci dünya savaşı sırasında kutuplar bölgesinde bir denizaltıya el koyar. İçerisindeki belgeler de doğal olarak Rusların eline geçer. Belgelerdeki şifreleri çözen Ruslar, kısmen üssün yerini tespit ederler ama tam konumu çözemezler.

Daha sonra Kutuplardaki Vostok Gölü çevresine bir araştırma üssü kurarlar (Üs hala aktif ve araştırmalarını sürdürüyor!) bölgede büyük bir manyetik alan keşfederler. Manyetik dalgalanmanın değerlerini ölçtüklerinde bunun doğal olmadığını farkederler çünkü frekans stabil şekilde çalışmaktadır. Bu ya bir makine ya da yayın yapan bir cihaz olabilir. Araştırmalar derinleştirilir. Gölün içerisinde Hitler’in üssü olduğu inancı hala devam ediyor.

En son 3 sene önce 2012’de bir açıklama yapan Rus araştırmacılar 3,2 km kalınlığındaki buzu kırarak göle ulaştıklarını açıklamış fakat başka hiçbir detay vermemişlerdi.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Ağustos 5, 2015
9.193 views
Mimar Sinan’ın büyük sırrı

Mimar Sinan’ın büyük sırrı

Haziran 18, 2015
12.914 views
Kremlin Sarayı zannedilen katedral!

Kremlin Sarayı zannedilen katedral!

Mayıs 20, 2015
3.371 views
Yazarımız olmak ister misiniz?

Yazarımız olmak ister misiniz?

Mayıs 12, 2015
1.828 views
Urfa Balıklı Göl Efsanesi

Urfa Balıklı Göl Efsanesi

Mayıs 3, 2015
2.972 views
Kont Drakula’nın Şatosu Bran Kalesi

Kont Drakula’nın Şatosu Bran Kalesi

Nisan 30, 2015
5.480 views