Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Mürettebatsız gemiler… Bir anda ortadan kaybolan uçaklar… Burası Şeytan’ın Üçgeni

İlginç Yerler Mayıs 20, 2015
7.237 views

fft81_mf2452945

Bermuda Şeytan Üçgeni, özellikle 90’lı yıllarda bir çok filme konu olan, haber bültenlerinde sürekli konuşulan dünyanın en çok korkulan bölgesiydi. Belki şu an eskisi kadar konuşulmuyor fakat hala korkunçluğunu ve gizemini korumaya devam ediyor. Peki bu Bermuda şeytan üçgeni nerede? Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesi ne zaman başladı?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

İsterseniz öncelikle Bermuda Şeytan Üçgeni’nin nerede olduğuna bir bakalım ve biraz olsun rahatlayalım. Rahatlayalım diyorum çünkü kendisi bize epeyce uzak.

bermuda Bermuda şeytan üçgeni hemen soldaki görselde de gördüğünüz gibi Bermuda adaları, Porto Rico ve Florida arasında yer alıyor. Yani Atlantik okyanusunda Güney Amerika’nın hemen başladığı noktada.

Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesi ne zaman başladı?

Bilinen ilk vaka 1945 yılında meydana gelir. Tatbikat için Florida’dan havalanan 5 savaş uçağı Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesine girdiğinde üsse şöyle bir anons geçer. “Karayı göremiyoruz. Nerede olduğumuzu bilmiyoruz. Galiba kaybolduk” Bu anonstan sonra irtibat kesilir. Yardım için hemen aynı havaalanından PBM Mariner cinsi bir yardım uçağı kaldırılır. Fakat bu uçak da içindeki 13 kişiyle bir anda ortadan kaybolur. Tüm uçaklar aynı gün içerisinde ortadan yok olur ve bir daha hiçbirinin izine rastlanmaz. Bu sadece başlangıç. Bu olaydan sonra onlarca gemi, uçak bölgede kaybolmuş. Hatta bölgede onlarca mürettebatsız gemiler de bulunmuştur. Peki nasıl olur böyle bir şey? Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi

Başta söylediğimiz gibi dünyanın en korkutucu bölgelerinden biri olan Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bugüne kadar kaybolan insan sayısı 1000’li sayılarla ifade ediliyor. Yani üç beş kişi değil burada kaybolan insan sayısı. Bu bakımdan sıradan anlatılan efsaneler gibi değil. Burada bir şeylerin yaşandığı kesin. Peki ne?

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındabu güne kadar onlarca teori ortaya atıldı. İşte uçakların ve gemilerin uzaylılar tarafından kaçırıldığı, okyanusun altında manyetik bir çekim alanı bulunduğu, bölgenin kayıp Atlantis kıtasının bulunduğu gibi gibi. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bölge hakkındaki son teori ve aslına bakarsanız akla en yatanı ise bölgenin altında büyük doğalgaz kaynaklarının bulunduğudur. Bu teoriye göre Bu bolge, Gulf Stream denilen sicak su akintisinin da gectigi yerdir.Tabanin bazen isinmasi yuzunden, bu “tebesir gazlar” erir ve sudan hafif olduklari icin yuzeye dogru yukselirler. O anda, tabandan yuzeye kadar bir bosluk (vakum-girdap) olusur ve okyanus adeta delinir. O sirada orada gecen yuzer ne varsa, derin bir kuyuya duser gibi hizla okyanusun dibini boylar.

Aynı şekilde su yüzeyinden havaya dağılan gazlar, atmosferdeki havadan daha az yoğunluğa sahiptirler ve yoğunluk farkından dolayı uçaklar hava tarafından yeterli sürtünmeyi alamayıp irtifa kaybedip doğalgaz moleküllerinin havadaki oksijeni tutmasından dolayı uçağın motorları yanma için gerekli oksijeni alamayınca düşerler.

Bu teori çoğu bilim adamına göre kesin ve net cevaptır. Fakat bir çok araştırmacı bu cevapla pek de tatmin olmuyor. Onlar hala bunun başka gizemli bir sebebi olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Gezegenigez
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.