Ukrayna’ya nasıl gidilir? Ukrayna Vize kalktı mı?

İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler Gezi Rehberi

Bodrumda Lahmacun fiyatına yurt dışı tatili mümkün!

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Mürettebatsız gemiler… Bir anda ortadan kaybolan uçaklar… Burası Şeytan’ın Üçgeni

İlginç Yerler Mayıs 20, 2015
5.332 views

fft81_mf2452945

Bermuda Şeytan Üçgeni, özellikle 90’lı yıllarda bir çok filme konu olan, haber bültenlerinde sürekli konuşulan dünyanın en çok korkulan bölgesiydi. Belki şu an eskisi kadar konuşulmuyor fakat hala korkunçluğunu ve gizemini korumaya devam ediyor. Peki bu Bermuda şeytan üçgeni nerede? Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesi ne zaman başladı?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

İsterseniz öncelikle Bermuda Şeytan Üçgeni’nin nerede olduğuna bir bakalım ve biraz olsun rahatlayalım. Rahatlayalım diyorum çünkü kendisi bize epeyce uzak.

bermuda Bermuda şeytan üçgeni hemen soldaki görselde de gördüğünüz gibi Bermuda adaları, Porto Rico ve Florida arasında yer alıyor. Yani Atlantik okyanusunda Güney Amerika’nın hemen başladığı noktada.

Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesi ne zaman başladı?

Bilinen ilk vaka 1945 yılında meydana gelir. Tatbikat için Florida’dan havalanan 5 savaş uçağı Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesine girdiğinde üsse şöyle bir anons geçer. “Karayı göremiyoruz. Nerede olduğumuzu bilmiyoruz. Galiba kaybolduk” Bu anonstan sonra irtibat kesilir. Yardım için hemen aynı havaalanından PBM Mariner cinsi bir yardım uçağı kaldırılır. Fakat bu uçak da içindeki 13 kişiyle bir anda ortadan kaybolur. Tüm uçaklar aynı gün içerisinde ortadan yok olur ve bir daha hiçbirinin izine rastlanmaz. Bu sadece başlangıç. Bu olaydan sonra onlarca gemi, uçak bölgede kaybolmuş. Hatta bölgede onlarca mürettebatsız gemiler de bulunmuştur. Peki nasıl olur böyle bir şey? Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi

Başta söylediğimiz gibi dünyanın en korkutucu bölgelerinden biri olan Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bugüne kadar kaybolan insan sayısı 1000’li sayılarla ifade ediliyor. Yani üç beş kişi değil burada kaybolan insan sayısı. Bu bakımdan sıradan anlatılan efsaneler gibi değil. Burada bir şeylerin yaşandığı kesin. Peki ne?

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındabu güne kadar onlarca teori ortaya atıldı. İşte uçakların ve gemilerin uzaylılar tarafından kaçırıldığı, okyanusun altında manyetik bir çekim alanı bulunduğu, bölgenin kayıp Atlantis kıtasının bulunduğu gibi gibi. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bölge hakkındaki son teori ve aslına bakarsanız akla en yatanı ise bölgenin altında büyük doğalgaz kaynaklarının bulunduğudur. Bu teoriye göre Bu bolge, Gulf Stream denilen sicak su akintisinin da gectigi yerdir.Tabanin bazen isinmasi yuzunden, bu “tebesir gazlar” erir ve sudan hafif olduklari icin yuzeye dogru yukselirler. O anda, tabandan yuzeye kadar bir bosluk (vakum-girdap) olusur ve okyanus adeta delinir. O sirada orada gecen yuzer ne varsa, derin bir kuyuya duser gibi hizla okyanusun dibini boylar.

Aynı şekilde su yüzeyinden havaya dağılan gazlar, atmosferdeki havadan daha az yoğunluğa sahiptirler ve yoğunluk farkından dolayı uçaklar hava tarafından yeterli sürtünmeyi alamayıp irtifa kaybedip doğalgaz moleküllerinin havadaki oksijeni tutmasından dolayı uçağın motorları yanma için gerekli oksijeni alamayınca düşerler.

Bu teori çoğu bilim adamına göre kesin ve net cevaptır. Fakat bir çok araştırmacı bu cevapla pek de tatmin olmuyor. Onlar hala bunun başka gizemli bir sebebi olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Gezegenigez
Bumerang - Yazarkafe
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bozcaada Ege denizinin incisi

Bozcaada Ege denizinin incisi

Aralık 23, 2015
1.722 views
Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Temmuz 22, 2015
11.358 views
Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Temmuz 22, 2015
9.347 views
San Francisco’da Yapılacak 10 Şey

San Francisco’da Yapılacak 10 Şey

Haziran 26, 2015
1.953 views
Ramazan bayramında Paris tatili nasıl olur?

Ramazan bayramında Paris tatili nasıl olur?

Haziran 26, 2015
2.190 views
En iyi korku filmi hangisi? İşte liste

En iyi korku filmi hangisi? İşte liste

Haziran 19, 2015
4.279 views
Gezegenin en iyi 10 filmi

Gezegenin en iyi 10 filmi

Haziran 18, 2015
3.444 views
Bunlar da var!
Mısır piramitlerinin gizemi

Mısır piramitlerinin gizemi

Nisan 27, 2015
1.570 views
Kapadokya Gezisi Büyülü Anılar

Kapadokya Gezisi Büyülü Anılar

Haziran 26, 2015
1.273 views
Bulutların ardındaki ülke: Machu Picchu!

Bulutların ardındaki ülke: Machu Picchu!

Nisan 27, 2015
1.511 views
Arnavutköy adı sizce nereden geliyordur?

Arnavutköy adı sizce nereden geliyordur?

Mayıs 12, 2015
2.423 views