Anıtkabir’in özellikleri ve sırları

Kız kumu efsanesi – Kız kumu hikayesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

ABD’nin en büyük havaalanı’nın korkunç sırrı

İlginç yapılar, İlginç Yerler Nisan 29, 2015
5.568 views

Komplo teorileriyle uzaktan yakından ilgilenmeyen insanları bile şüpheye düşürecek bir yapıyı anlatacağım. Denver Havaalanı… Bu bina aslında bildiğiniz havaalanı ve ABD’nin en büyük havaalanı fakat buranın çok ilginç özellikleri var. Bazı araştırmacılar buranın aslında bir havaalanı olmadığı, dünyadaki tüm elitler için olası bir uzaylı saldırısı ya da büyük bir felaket için üs olarak kullanılacağını iddia ediyor. Hemen soğumayın okumaya devam edin.

Şimdi biraz bu havalanından kısaca bahsedelim. Denver’da aslında bu yeni havaalanından daha iyisi vardı. Adı da Stapleton Havaalanıydı. Fakat büyük protestolara rağmen yeni havaalanının inşaatına başlandı. Bu arada havaalanı uzay araştırmaları ile meşhur 51. bölgenin hemen yakınında 🙂 Her neyse aşağıda detaylı anlatacağım ama bu havaalanı inşaatından normalde çıkanın onlarca binlerce katı harfiyat çıktı. Bu şu demek ki arkadaşlar baya bi dibe kadar kazmışlar… Ne için?

İsterseniz ilk önce mimariden süslemelerden vs başlayalım.

18lr4mywj4bwpjpg

Öncelikle havaalanına yaklaştığınızda sizi yukarıdaki gibi bir at heykeli karşılıyor. Bu at arkadaş gündüzleri pek korkunç değil. Ama geceleri gözleri kırmızıya dönüyor ve bu normal bir at değil. Tüm vücudu tuhaf bir damarla kaplı ve cinsiyeti yok. Sizi pek korkutmamış olabilir ama bir hristiyanın uykularını kaçırır. Çünkü incil’de kıyamet bölümünde gözlerinden alevler çıkaran bir kıyamet aygırından bahseder 🙂

corner-stone Zaten adamlar hiçbir şeyi saklamıyor. Öyle gizli saklı durumlar gizli ayinler yok. aha da biz buyuz diye adamlar koymuşlar zaten mühürlerini. Kendisini hemen soldaki resimde görebilirsiniz. Burada ne yazdığı çok da önemli değil. Hemen alttaki sembolü görünce bunun Denver Havaalanı’nı inşa eden mühendisin adının baş harfi olmadığını anlarsınız sanırım. Adam dan diye mason amblemini koymuş oraya.

Mesela bir havaalanında aşağıdaki gibi bir tablo görmek ne kadar da doğal değil mi 🙂 Siz de bunu görseniz aa ne hoş dersiniz eminim. Resme sadece 5 dakika dikkatli baksanız ortalıkta neler döndüğünü anlarsınız sanırım. Bu resimdeki arkadaşın bir yaratık olduğunu üretilmeye çalışıldığını veya üretildiğini iddia edenler de var bizden söylemesi.

yaratık

Denver Havaalanındaki korkunç işlemelerin süslemelerin tamamını anlatmaya kalksak hakkaten kitap olur. Biz biraz daha işin teknik tarafındaki garipliklerle ilgileneceğiz. Aşağıda şimdi buradaki tuhaflıkları sıralıyorum. Belki siz bir cevap bulursunuz 🙂

Denver Havaalanı’nın korkunç sırları

* Havaalanı, pistleri itibariyle üstten bakıldığında nazilerin kullandığı bir gamalı haçı andırıyor. Gamalı haç aynı zamanda 4 elementi de temsil eder.

* Bazı bölümlerin duvarları metrelerce uzanan fresklerle/resimli anlatımlarla süslü. Bu resimlerde çeşitli semboller taşıyan liderler, savaşlar, yıkımlar, soykırımlar, dünyanın sonu gibi temalar var.

* İnşaatın aslında yaklaşık 1.7 milyar dolar tutması bekleniyordu ama 4.8 milyar dolar tuttu.

* Rüzgar stratejisi bakımından uygunsuz konumlandı. Bu nedenle zor şartlarda sıklıkla kapanan ve sık uçuş iptallerine sebep olan bir havalimanı

* Sahanın tamamen düz olmasına karşın anlamsız arazi düzeltme ve aşırı hafriyat çıktı. Hatta şöyle söylesek daha net olur sanırım. Buradan 100 milyon metreküp toprak çıktı. ABD Kıtasını ikiye bölen panama kanalından çıkan toprağın 3’te biri kadar!

* Havalimanında iletişim için tamı tamına 8529 km fiberoptik kablo kullanılmış. Bu mesafe, Nil Nehri’nden daha uzun inanabiliyor musunuz!

* Yakıt sistemi 45 km. lik boru ağından dakikada 3785 litre yakıt pompalama kapasitesinde.

* 6 adet yakıt tankı var ve sadece bir tanesi 10 milyon 334 ton yakıt saklıyor. Böyle bir miktar bugüne kadar Dünya’nın hiçbir yerinde aniden gerekli olmadı.

* Dünya’nın tüm kıtalarından toplanan granitlerle ana koridorları döşendi. Bu, özellikle çoktan bütçenin üzerine çıkıldıktan sonra tam bir gereksizlik.

* Havalimanı toplam 557420 metrekarelik halka açık alana sahip. Bu alan içinde bir tane daha havalimanı yapmaya ya da 2 tane daha meydan yapmaya yer var.

* Gergi çatı membranı 65702 metrekarelik alana sahip ve teflon kaplamalı fiberglas dokuma materyaldir. Bu materyal güneş ışığının %98’ini geri yansıtır ve ısıyı emmez. Böylece bu devasa çatı altında olup biteni radarla göremez ve ısı duyarlı gereçlerle de saptama yapamazsınız.

* İngiliz Kraliçesi dahil birçok Avrupa liderinin havalimanına yakın bölgelerden başka isimler altında arazi aldığı da bilinmekte.

Sizce hala burası sıradan bir havaalanı mı?

Kaynak:
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Talay Derin Kasım 2, 2016

    Bagzı gerçekleri bilen amerikalılar ede ruslar.uzayla ildili konuları insanlıktan saklıyorlar.bu ne derede doğru.incelenebilir.bence her şey açıklanırsa bagzı insanlarda panik yaşnır.ancak açıklamak için gerçekleri zaman lazımdır.kütlelerin olgunlaşması geeklidir. noral bir haava alanının özellikleri bellidir.bu anlatılan hava alanının özel bir maksada huızmt için yapldığı su götürmez hele kodamanların hava alanı çevresinde toprak almaları durumu dahada şeffefleştırmaktadır.kesin konuşulamaz ama zamanla herşey açıklığa kavuşur.son söz bu hava alanı özel maksat için yapılmıştır buda bellidir….sayglarımla..Talay DERİN.PİLOT..

İlginizi Çekebilir
Marmaris Kalesi efsanesi

Marmaris Kalesi efsanesi

Temmuz 21, 2017
1.125 views
Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Truva atı nerededir? Truva atı hikayesi

Haziran 23, 2017
5.193 views
Peri Bacaları efsanesi

Peri Bacaları efsanesi

Nisan 16, 2016
6.776 views
Yunanistan Türkleri bekliyor!

Yunanistan Türkleri bekliyor!

Nisan 15, 2016
2.846 views
Bozcaada Ege denizinin incisi

Bozcaada Ege denizinin incisi

Aralık 23, 2015
2.500 views
Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Galata Kulesi’nin Tüyler Ürperten Efsanesi

Ağustos 5, 2015
12.384 views
Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Bu ülkede herkesin 3-4 tane arabası var!

Temmuz 22, 2015
12.335 views
Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Vizesiz Yunan adaları turu mümkün mü?

Temmuz 22, 2015
13.603 views